A A A

PROCDECURA IMPORTU AUTA Z USA

Nasza firma od wielu lat zajmuje się importem pojazdów z USA oraz Kanady. Nasi klienci mają do dyspozycji wyspecjalizowany zespół, który zajmie się wszystkim. Rozpoczynając od wyboru i zakupu pojazdu na aukcji, transportu na terenie USA lub Kanady oraz transportów morskich, poprzez formalności celno skarbowe w Niemczech,  a skończywszy na transporcie pojazdu do Polski.

  1. Przeprowadzamy rozmowę na temat poszukiwanego auta (ustalamy markę, model , rocznik,wersje wyposażenia ,maksymalną kwotę jaką chcemy przeznaczyć na licytację pojazdu,pamiętając o kosztach prowizji aukcji,tak by ustalićcenę pojazdu z dostawą pod dom itp.) i szukamy najlepszych ofert,bądź też sprawdzamy link do ogłoszenia auta już wybranego ,które chcą Państwo zweryfikować.
  2. Następnie w imieniu klienta dokonujemy zakupu wybranego przez klienta samochodu z USA lub Kanady (po uprzednim podpisaniu umowy i wpłacie kaucji przez klienta w kwocie 5000PLN netto). W przypadku wygrania aukcji, cała kwota przeznaczana jest na poczet ceny auta i w stosowny sposób rozliczana w podsumowaniu. W przypadku przegranej licytacji kaucje przeznaczamy na licytację kolejnego pojazdu lub w całości zwracamy.Zgodnie z zasadami aukcji, nie ma możliwości odstąpienia od wylicytowanego pojazdu. Jeżeli klient z jakiś powodów nie kupi od nas takiego pojazdu, kaucja przepada.Zgodnie z umową, która podpisujemy jesteśmy zobowiązani odsprzedać auto klientowi, a klient ma obowiązek je od nas odkupić.
  3. Licytujemy auto-jeśli nie uda się nam wygrać szukamy kolejnego pojazdu.
  4. Jeżeli wygramy licytację samochodu, aukcja daje nam 1-2 dni by dokonać wpłaty. Najpewniej będzie,  jeśli puszczą Państwo przelew ekspresowy bezpośrednio do Kanady ,następnego dnia od wygranej do godziny 12 w południe. Mamy wtedy 100% pewności, że pieniądze dotrą jeszcze tego samego dnia.Za nie opłacenie auta w terminie, aukcja naliczy nam kary, które mogą skutkować zablokowaniem konta. Każdy dzień opóźnienia to dodatkowych kilkadziesiąt dolarów.
  5. Czas na odbiór samochodu z aukcji zwykle wynosi od 3 do 5 dni ,więc niezwłocznie po wygranej szukamy transportu do portu.
  6. Po odnotowaniu wpłaty na koncie, kupiony samochód w Kanadzie  zostaje przetransportowany z miejsca zakupu do portu(najbardziej korzystna sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy lokalizacja, w której znajduje się kupowane auto nie jest zbytnio oddalona od portu).Następnie zostaje zapakowany do kontenera i wysłany do portu przeznaczenia.Wbrew pozorom, bardziej opłaca się zamówić transport do portu niemieckiego, niż do Gdyni.W niemieckich portach obowiązuje niższa stawka podatku VAT. Jest to 19% zamiast 23% wartości pojazdu.W tym czasie będą Państwo  otrzymywać informację z postępami w transporcie. System będzie na bieżąco informował, gdzie jest Wasz pojazd. Dostaniecie zdjęcia z portu i dokładne daty wypłynięcia statku do Europy.
  7. W porcie Europejskim agencja załatwi wszelkie formalności z cleniem auta. Jedyna rzecz jaką będą musieli Państwo wykonać, to podpisać wysłane przez nas pełnomocnictwa. Firma spedycyjna dokona odprawy celnej samochodu. Faktura za należności celne i opłaty spedycyjne, zostanie wysłana do Państwa pocztą elektroniczną i na jej podstawie dokonają Państwo przelewu .Oryginały wszystkich dokumentów otrzymają Państwo wraz z pojazdem.
  8. Resztę rozliczają Państwo przy odbiorze (prowizję brokera i obsługę formalnoprawną, wysyłkę dokumentów transport lądowy z portalu aukcyjnego do portu, transport morski z Kanady do Europy, transport lądowy z Europy do Polski , naszą prowizję (która wynosi 2000 zł netto przy aucie do 10 tysięcy USD lub 3000 zł powyżej 10 tysięcy USD),rozładunek .

  9.Po przyjeździe pojazdu z portu do Polski, aby zarejestrować pojazd wymagane jest opłacenie akcyzy od samochodu sprowadzanego z zagranicy (aktualna stawka akcyzy to 3,1% wartości pojazdu w przypadku, jeśli auto ma silnik o pojemności do 2000 cm3,18,6% wartości pojazdu w przypadku, jeśli auto ma silnik o pojemności powyżej 2000 cm3.Wartość pojazdu ustalana jest przez Urząd Celny/Skarbowy lub według opinii rzeczoznawcy.Dokonanie tłumaczeń dokumentów tj. certyfikatu, faktury oraz odprawy celnej.Przeprowadzenie szczegółowego badania technicznego na stacji diagnostycznej.Ręczymy, że sprowadzane przez nas samochody da się zarejestrować w Polsce.Jesteśmy do Państwa dyspozycji do końca realizacji zlecenia i służymy pomocą przy rejestracji pojazdu.

  CO SKŁADA SIĘ NA KOSZT SPROWADZENIA POJAZDU?

  Koszty przedstawione w wycenie

  1. Koszt samochodu
  2. Prowizja portalu aukcyjnego
  3. Prowizja brokera,obsługa formalnoprawna
  4. Transport lądowy z portalu aukcyjnego do portu
  5. Transport morski z Kanady do Europy

  6.Transort lądowy z Europy do Polski

  1. Nasza prowizja
  2. Koszty portowe, odprawa celna, cło i VAT, rozładowanie
  3. Transport w wybrane miejsce w Polsce,

  Koszty nie uwzględniane w wycenie:

  1. Tłumaczenia
  2. Akcyza
  3. Opinia rzeczoznawcy
  4. Koszty naprawy

  Największymi i zarazem bardzo korzystnymi źródłami pozyskania auta z Kanady są portale:

  • IAAI
  • Copart

  Na każdym etapie służymy naszym Klientom fachową pomocą. Wylicytujemy, odprawimy, dostarczymy . Zajmiemy się wszelkimi formalnościami celnymi.Przed zalicytowaniem przedstawiamy szczegółową wycenę kosztów "pod dom", która nie posiada żadnych ukrytych kosztów.

  Czas realizacji zlecenia to od 5 do 7 tygodni. Czas ten Liczony jest od momentu otrzymania przez nas potwierdzenia o wygraniu aukcji.

 1. Umowy WKP i ZKP

  Umowa WKP: Umowa polegająca na bieżącym rozliczaniu się z każdego etapu od zakupu po dostawę pod dom
  Umowa ZKP: Umowa polegająca na rozliczeniu całych kosztów po dostawie do domu ( Firma pośrednicząca w imporcie finansuje całość kosztów a rozliczenie następuje po dostarczeniu pod dom)

  - Prowizja od wylicytowanej min 2000 PLN netto + VAT (umowa WKP)
  -(kaucja zwrotna 10% od ustalonej kwoty licytacji min 1000 USD - umowa WKP)
  - 6% od kwoty wylicytowanej min 3000 PLN netto + VAT (umowa ZKP)
  - (kaucja zwrotna 30% od ustalonej kwoty licytacji min 2000 USD - umowa ZKP)
  Ubezpieczenie w transporcie morskim 2% dobrowolne dla WKP, obowiązkowe dla ZKP)

  Z każdym rokiem cieszymy się coraz większym zaufaniem wśród rosnącej liczby zadowolonych klientów.

  W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących procedury zakupu pojazdu z Kanady skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde pytania i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Zapraszamy do stałej współpracy .

  Informacje dodatkowe

  - Dodatkowo proponujemy dla naszych klientów, którzy chcieli by zakupić uszkodzone pojazdy typu ATV, UTV i WATERCRAFT kompleksowe naprawy i rejestracje
  - opcje zapłaty za zakupione pojazdy przy odbiorze
  - pomoc w wyszukaniu pod zamówienie pojazdów lub maszyn
  - pomoc w sprawdzaniu historii i legalności pochodzenia (carfax lub Auto DNA)
  - bezpieczny transport z placu firmy aukcyjnej do naszego placu w New Jersey, Montrealu
  - wykonanie kompleksowej dokumentacji zdjęciowej na całym etapie transportu
  - kompleksowe przygotowanie dokumentacji i zgłoszenie do odprawy celnej
  - załadunek pojazdu do kontenera lub opcji RO-RO i dostarczenia na statek MSC
  - na życzenie wykup dodatkowego ubezpieczenia na transport morski
  - wykonanie rozładunku w porcie docelowym w Bremerhaven (Niemcy) lub Holandii
  - przygotowanie kompleksowej dokumentacji i zgłoszenia do odprawy celnej
  - dokonanie płatności celno podatkowej
  - dostarczenie z portu pojazdu lub maszyny do wskazanego miejsca przez klienta
  - zgłoszenie do podatku akcyzowego ( jeżeli to możliwe )
  - posiadamy salon sprzedamy dostępny dla naszych klientów, pomagamy również w sprzedaży pojazdów zakupionych za naszym pośrednictwem

   

   

© 2019 DealerATV.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone